We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MAXCases MC-ZS-GEN-14-BLK laptop case 35.6 cm (14") Sleeve case Black
SKU
MC-ZS-GEN-14-BLK
Category: Laptop Cases
| Maximum screen size | 14 " |
|---|---|
| Material | Foam |
| Case type | Sleeve case |
| Product main colour | Black |
| SKU | MC-ZS-GEN-14-BLK |
| EAN | 0818241051732 |
| Manufacturer | MAXCases |
| Availability | Out of Stock |
Impact Resistant Memory Foam. Durable Exterior. Hideaway Carry Handle. Molded Zipper Pulls. ID Pocket. Exterior Pocket. Shoulder Strap Included. Fits Most 13"-14" Devices. (Custom Color and Logo Available With Minimum Quantities)
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Material | Foam |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Design | |
| Case type | Sleeve case |
| Material | Foam |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Shoulder strap | Yes |
| Maximum screen size | 35.6 cm (14") |
| Technical details | |
| Material | Foam |
| Shoulder strap | Yes |
| Case type | Sleeve case |