We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MAXCases Extreme Shield 30.5 cm (12") Cover Black
SKU
AP-ES-IPP-12-BLK
Category: Laptop Cases
| Brand compatibility | Apple |
|---|---|
| Maximum screen size | 12 " |
| Case type | Cover case |
| Product main colour | Black |
| SKU | AP-ES-IPP-12-BLK |
| EAN | 0859796007959 |
| Manufacturer | MAXCases |
| Availability | Out of Stock |
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Protection features | Shock resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPad Pro 12 (2018) |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Brand compatibility | Apple |
| Design | |
| Case type | Cover |
| Protection features | Shock resistant |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | iPad Pro 12 (2018) |
| Maximum screen size | 30.5 cm (12") |
| Brand compatibility | Apple |
| Technical details | |
| Protection features | Shock resistant |
| Compatibility | iPad Pro 12 (2018) |
| Case type | Cover |