We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MAXCases EdgeProtect Plus 27.9 cm (11") Cover Black
SKU
AC-EP-C732-11-BLK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
EdgeProtect Plus, Acer C732 & C733 Chromebook, 11", Black
Category: Laptop Cases
| Brand compatibility | Acer |
|---|---|
| Maximum screen size | 11 " |
| Case type | Cover case |
| Product main colour | Black |
| SKU | AC-EP-C732-11-BLK |
| EAN | 0850006973446 |
| Manufacturer | MAXCases |
| Availability | Out of Stock |
The EdgeProtect Plus* custom-fit Chromebook case with FrameGuard™ delivers a new level of protection that’s lighter, slimmer and comes with a budget-friendly price tag. Quick, easy installation delivers durable protection that's designed for a perfect fit and never interferes with any Chromebook capabilities or functions.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | C732 & C733 Chromebook |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Acer |
| Design | |
| Case type | Cover |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | C732 & C733 Chromebook |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Brand compatibility | Acer |
| Technical details | |
| Compatibility | C732 & C733 Chromebook |
| Case type | Cover |