We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Listen LA-382 Cable management panel
SKU
Z-LA-382
- Cable management system mounts to your Listen Technologies charging tray or a desk for permanent installations
- Organizes and simplifies the storage and dispensing of ListenTALK and iDSP headsets, ear speakers and integrated neck loop/lanyards
- Flexible mounting provides tangle-free cable management to meet your needs
Category: Rack Accessories
| SKU | Z-LA-382 |
|---|---|
| Manufacturer | Listen |
| Availability | Out of Stock |
Built for use with the LA-480 ListenTALK Docking Station 16, LA-381 Intelligent 12-Unit Charging Tray, our LA-382 Intelligent Cable Management Unit provides you with a streamlined and organized way to dispense, collect, and store ListenTALK transceiver headsets, iDSP headsets, ear speakers and integrated neck loop/lanyards.
The cable management base can be connected to your Listen Technologies charging tray or mounted to a flat table top for a fixed installation, and the arm can be connected facing inward or outward depending on the needs of your venue.
The cable management base can be connected to your Listen Technologies charging tray or mounted to a flat table top for a fixed installation, and the arm can be connected facing inward or outward depending on the needs of your venue.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Black |
| Built-in fan | No |
| Housing material | Metal |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.55 kg |
| Useful width | 19 cm |
| Width | 315 mm |
| Weight | 1.27 kg |
| Depth | 205 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 1.55 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Cable management panel |
| Colour | |
| Product colour | Black |