We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Listen LA-326 Mounting kit
SKU
Z-LA-326
- Single- or dual-unit mounting options
- Includes hardware needed for any configuration or installation
- Antenna kits available separately for specific frequencies or applications
Category: Rack Accessories
| SKU | Z-LA-326 |
|---|---|
| Manufacturer | Listen |
| Availability | Out of Stock |
The LA-326 Universal Rack Mounting Kit allows you to install Listen Technologies LT-800, LT-803, LT-82, and LW-100 into a standard 19” audio rack. The kit can facilitate the mounting of these units in single or dual-unit mounting configurations, depending on the combination of units mounted. The kit also allows bulkhead mounted antenna kits in single configuration mode with RF transmitters, available for purchase separately.
Includes
- One (1) LA-326 Universal Rack Mounting Kit
- One (1) Left side bracket
- One (1) Left side long bracket
- One (1) Right side long bracket
- One (1) Right side short bracket
- One (1) Dual mount center bracket
- Ten (10) Machine screws
- One (1) Quick Reference Card
Includes
- One (1) LA-326 Universal Rack Mounting Kit
- One (1) Left side bracket
- One (1) Left side long bracket
- One (1) Right side long bracket
- One (1) Right side short bracket
- One (1) Dual mount center bracket
- Ten (10) Machine screws
- One (1) Quick Reference Card
| Features | |
|---|---|
| Type | Mounting kit |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 360 mm |
| Package height | 270 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package weight | 2.3 kg |
| Width | 44 mm |
| Height | 483 mm |
| Depth | 203 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 360 mm |
| Package height | 270 mm |
| Package depth | 75 mm |
| Package weight | 2.3 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Mounting kit |
| Colour | |
| Product colour | Black |