We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Legamaster glassboard magnet chilly lake 5pcs
SKU
7-181685
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Legamaster glassboard magnet chilly lake 5pcs
- Extra strong glassboard magnets
- Set of 5 pcs
- Diameter: 30 mm
- Colour: chilly lake
- Matches the exact colors of Legamaster matte glassboard chilly lake
Category: Board Accessories
| SKU | 7-181685 |
|---|---|
| EAN | 8713797108652 |
| Manufacturer | Legamaster |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Extra strong magnet, especially for glassboards. Ideal for attaching notes and pictures to a glassboard.
| Features | |
|---|---|
| Material | Metal |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 30 mm |
| Height | 7 mm |
| Weight | 48 g |
| Package width | 48 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package weight | 73 g |
| Packaging data | |
| Package width | 48 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Package weight | 73 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 48 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 190 mm |
| Country of origin | China |
| Material | Metal |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Customs product code (TARIC) | 85059021 |
| UNSPSC-code | 44111908 |
| Supplier features | |
| Product or Article Information Sheet available? | Yes |