We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Legamaster glassboard accessory holder black
SKU
7-122700
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Legamaster glassboard accessory holder black
- Magnetic accessory holder for glassboards
- Multi-functional storage solution for a wide range of glassboard accessories
- Suitable for glassboards with a magnetic board surface
- Designed with extra strong neodymium magnet for use on glassboards
- Accessories not included
Category: Board Accessories
| Product type | Board pen tray |
|---|---|
| SKU | 7-122700 |
| EAN | 8713797083300 |
| Manufacturer | Legamaster |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Ideal solution to store glassboard accessories such as markers, cleaner bottles, a micro fibre cloth, erasers or magnets. Supports clean-desk-policies and helps to keep the office space organized. Always have your writing and cleaning tools within reach. Magnetic: easy to attach and reposition.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Board pen tray |
| Magnetic | Yes |
| Material | Plastic |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 250 g |
| Package width | 92 mm |
| Package height | 106 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package weight | 303 g |
| Packaging data | |
| Package width | 92 mm |
| Package height | 106 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package weight | 303 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Product type | Board pen tray |
| Package width | 92 mm |
| Package height | 106 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Country of origin | China |
| Material | Plastic |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 72 kg |
| Pallet net height | 82.5 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8713797085564 |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 288 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 82.5 cm |
| Customs product code (TARIC) | 39261000 |
| Pallet net width | 80 cm |
| Pallet net weight | 72 kg |
| Pallet net height | 82.5 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8713797085564 |
| UNSPSC-code | 44111908 |
| Supplier features | |
| Product or Article Information Sheet available? | Yes |