We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Labelmate UCAT-1-ACH Unwinder
SKU
LMU003
- Core Diameter – 1” to 4”
- Label Width – 6” (152-mm)
- Roll Diameter – 11” (280-mm)
| Type | Unwinder |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | LMU003 |
| EAN | 2000009000078 |
| Manufacturer | Labelmate |
| Availability | Out of Stock |
6” wide Non-Powered 1” to 4’ Adjustable Core Holder Unwind Shaft.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Unwinder |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 508 mm |
| Depth | 508 mm |
| Height | 305 mm |
| Weight | 10.9 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Unwinder |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |