We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Labelmate UCAT-1-10-INCHES Rewinder
SKU
LMU005
| Type | Rewinder |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | LMU005 |
| EAN | 2000009000429 |
| Manufacturer | Labelmate |
| Availability | Out of Stock |
UCAT-1 for Labels up to 255mm wide. 76mm standard.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 300 mm |
| Depth | 455 mm |
| Height | 320 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |