We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Labelmate MC-10 Rewinder
SKU
LMR001
| Type | Rewinder |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | LMR001 |
| EAN | 2000009001648 |
| Manufacturer | Labelmate |
| Availability | Out of Stock |
Quality, low-cost Rewinder & Unwinder, coreless or 76mm standard. 38, 40, 44, 50, 70 or 100mm core rewinding on request. Bi-directional with multiple rewind force settings.
Size: W x D x H: 220 x 305 x 195 mm
Size: W x D x H: 220 x 305 x 195 mm
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 220 mm |
| Depth | 305 mm |
| Height | 195 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |