We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Labelmate MC-10-1-INCH Rewinder
SKU
LMR002
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
"MC" Low-Cost Label Rewinder with a 25.4mm core
| Type | Rewinder |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | LMR002 |
| EAN | 2000009001532 |
| Manufacturer | Labelmate |
| Availability | Out of Stock |
Quality, Rewinder Unwinder, coreless 1 Inch. 38, 40, 44, 50, 70 or 100mm core rewinding on request.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 220 mm |
| Depth | 305 mm |
| Height | 195 mm |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |