We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Labelmate CAT-3-1-INCH Rewinder
SKU
LMR008
| Type | Rewinder |
|---|---|
| Device compatibility | Label printer |
| SKU | LMR008 |
| Manufacturer | Labelmate |
| Availability | Out of Stock |
CAT-3 for 25.4mm diameter cores.
Size: W x D x H: 220 x 350 x 280 mm.
Size: W x D x H: 220 x 350 x 280 mm.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 220 mm |
| Depth | 350 mm |
| Height | 280 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Type | Rewinder |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |