We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Labelmate ACH-CAT
SKU
LMX500
| Device compatibility | Label printer |
|---|---|
| SKU | LMX500 |
| EAN | 2000009001716 |
| Manufacturer | Labelmate |
| Availability | Out of Stock |
Optional 6” wide Adjustable Core Holder Upgrade for 1” to 4” cores, in place of a QUICK-CHUCK or the STANDARD Shaft.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 305 mm |
| Depth | 305 mm |
| Height | 203 mm |
| Weight | 2.27 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Labelmate |
| Device compatibility | Label printer |
| Product colour | Silver |