We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kramer Electronics RK-4PT-B rack accessory Mounting plate
SKU
RK-4PT-B
Category: Rack Accessories
| SKU | RK-4PT-B |
|---|---|
| EAN | 7291063086947 |
| Manufacturer | Kramer Electronics |
| Availability | Out of Stock |
RK−4PT−B is a 19−inch rack adapter for mounting 4 Kramer Pico TOOLS™ size devices in a 1U rack space.
| Features | |
|---|---|
| Type | Mounting plate |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 490 mm |
| Package height | 588 mm |
| Package depth | 186 mm |
| Package weight | 600 g |
| Width | 436 mm |
| Weight | 300 g |
| Height | 44 mm |
| Depth | 4 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 490 mm |
| Package height | 588 mm |
| Package depth | 186 mm |
| Package weight | 600 g |
| Technical details | |
| Type | Mounting plate |
| Rack capacity | 1U |
| Colour | |
| Product colour | Black |