We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kramer Electronics RK-3T-B Mounting bracket
SKU
RK-3T-B
- For mounting 3 TOOLSTM size devices
Category: Rack Accessories
| SKU | RK-3T-B |
|---|---|
| EAN | 7291063086718 |
| Manufacturer | Kramer Electronics |
| Availability | Out of Stock |
RK−3T−B is a 19−inch rack adapter for mounting 3 Kramer TOOLS™ size devices in a 1U rack space.
| Features | |
|---|---|
| Type | Mounting bracket |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | Kramer TOOLS |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 489 mm |
| Package height | 23 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package weight | 600 g |
| Width | 436 mm |
| Weight | 200 g |
| Height | 44 mm |
| Depth | 67 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 489 mm |
| Package height | 23 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package weight | 600 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Mounting bracket |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | Kramer TOOLS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |