We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
KOAMTAC 380505 mobile phone case 14 cm (5.5") Shell case Black
SKU
380505
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 5.5 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Apple |
| Material | Plastic,Silicone |
| Product colour | Black |
| SKU | 380505 |
| EAN | 8809355875026 |
| Manufacturer | KOAMTAC |
| Availability | Out of Stock |
iPhone 7/8Plus SmartSled Case for KDC SmartSled
The SmartSled case conveniently attaches any KDC SmartSled barcode, RFID, or MSR card reader to the iPhone 7/8 Plus and enables the user to utilize the benefits of a modular Bluetooth barcode scanning or mobile payment solution.
The SmartSled case conveniently attaches any KDC SmartSled barcode, RFID, or MSR card reader to the iPhone 7/8 Plus and enables the user to utilize the benefits of a modular Bluetooth barcode scanning or mobile payment solution.
| Design | |
|---|---|
| Material | Plastic, Silicone |
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 7/8Plus KOAMTAC KDC470/475/480/485 |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |
| Features | |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic, Silicone |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 7/8Plus KOAMTAC KDC470/475/480/485 |
| Maximum screen size | 14 cm (5.5") |