We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann Shelf for DisplayLift
SKU
4013000313
Category: TV Mount Accessories
| Product type | Shelf |
|---|---|
| SKU | 4013000313 |
| EAN | 4021565082054 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Shelf for Kindermann DisplayLift for installation at the lifting column of the Kindermann DisplayLift.
The shelf can be installed at any height in the lower, fixed part of the lifting column can be attached.
The shelf can be installed at any height in the lower, fixed part of the lifting column can be attached.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Mounting type | Rail |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment range | 1120 - 1620 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Compatibility | DisplayLift (401300020x/-30x) |
| Cable management | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 460 mm |
| Depth | 248 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Screws included | Yes |