We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann Premium MA 150 project mount Ceiling White
SKU
7460000151
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Kindermann Premium MA 150, Ceiling, 30 kg, White, Aluminium, Manual, 860 - 1500 mm
Category: Projector Mounts
| SKU | 7460000151 |
|---|---|
| EAN | 4021565068201 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Kindermann Premium MA 150. Mounting type: Ceiling, Maximum weight capacity: 30 kg, Product colour: White
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Performance | |
| Cable management | Yes |
| Telescopic | Yes |
| Tilt angle range | -4 - 4° |
| Angle of rotation | 5° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Height adjustment range | 860 - 1500 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | White |
| Housing material | Aluminium |
| Height adjustment type | Manual |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable management | Yes |
| Telescopic | Yes |
| Tilt angle range | -4 - 4° |
| Angle of rotation | 5° |
| Height adjustment range | 860 - 1500 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | White |
| Packaging content | |
| Screws included | Yes |
| Manual | Yes |
| Technical details | |
| Cable management | Yes |
| Telescopic | Yes |
| Tilt angle range | -4 - 4° |
| Angle of rotation | 5° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 30 kg |
| Height adjustment range | 860 - 1500 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | White |