We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann Premium 30 project mount Ceiling White
SKU
7450000031
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Kindermann Premium 30, Ceiling, 25 kg, White, Aluminium, 360°, -20 - 20°
Category: Projector Mounts
| SKU | 7450000031 |
|---|---|
| EAN | 4021565037405 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Kindermann Premium 30. Mounting type: Ceiling, Maximum weight capacity: 25 kg, Product colour: White
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Ceiling mounting tube length (min) | 10 cm |
| Ceiling mounting tube length (max) | 30 cm |
| Performance | |
| Cable management | Yes |
| Certification | TÜV/GS |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Angle of rotation | 360° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Product colour | White |
| Ceiling mounting tube length (min) | 10 cm |
| Ceiling mounting tube length (max) | 30 cm |
| Adjustable | Yes |
| Housing material | Aluminium |
| Tilt adjustment | Yes |
| Rotating | Yes |
| Ergonomics | |
| Cable management | Yes |
| Certification | TÜV/GS |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Angle of rotation | 360° |
| Product colour | White |
| Adjustable | Yes |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting bracket(s) included | Yes |
| Technical details | |
| Cable management | Yes |
| Certification | TÜV/GS |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Angle of rotation | 360° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 25 kg |
| Product colour | White |
| Ceiling mounting tube length (min) | 10 cm |
| Ceiling mounting tube length (max) | 30 cm |
| Adjustable | Yes |
| Certificates | |
| Certification | TÜV/GS |