We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann Front Shelf DisplayLift
SKU
4013000113
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Max 10 kg, 46 x 39 x 5,2 cm, 2.9 kg, Black
- Front, stable shelf
- Steel plate 2,0 mm
- Powder coated, RAL 9005, black
- Assembly material included
- Dimensions of footprint: 46 x 24,8 cm (B x T)
Category: TV Mount Accessories
| SKU | 4013000113 |
|---|---|
| EAN | 5704174867951 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Front shelf to mount to the central column. Compatible with the Kindermann DisplayLifts 4013 000 -100/ -101. The shelf can be attached on any height within the rigid part of the lifting column.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Mounting type | Rail |
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 460 mm |
| Depth | 390 mm |
| Height | 52 mm |
| Weight | 2.9 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Screws included | Yes |