We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann Comfort² 100 project mount Ceiling White
SKU
4000000101
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Kindermann Comfort² 100, Ceiling, 20 kg, White, 180°, -20 - 20°, 100 cm
Category: Projector Mounts
| SKU | 4000000101 |
|---|---|
| EAN | 4021565047572 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Kindermann Comfort² 100. Mounting type: Ceiling, Maximum weight capacity: 20 kg, Product colour: White
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Ceiling mounting tube length (max) | 100 cm |
| Performance | |
| Certification | TÜV/GS |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Angle of rotation | 180° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | White |
| Ceiling mounting tube length (max) | 100 cm |
| Adjustable | Yes |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Certification | TÜV/GS |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Angle of rotation | 180° |
| Product colour | White |
| Adjustable | Yes |
| Technical details | |
| Certification | TÜV/GS |
| Tilt angle range | -20 - 20° |
| Angle of rotation | 180° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Product colour | White |
| Ceiling mounting tube length (max) | 100 cm |
| Adjustable | Yes |
| Certificates | |
| Certification | TÜV/GS |