We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann Camera Shelf DisplayLift
SKU
4013000114
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Max. 8 kg, 25 x 12.5 x 80 cm, 1.7 kg, Black
- Camera Shelf fixed at the displaymount
- Height adjustable
- Possibility to mount the shelf under or above the display
- Dimensions of footprint (max): 24,7 x 11,6 cm (W x D)
- Compatible for displays sizes 65“ – 86“
- Colour: RAL 9005, black, powder coated
Category: TV Mount Accessories
| SKU | 4013000114 |
|---|---|
| EAN | 5704174867968 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Holder/Shelf for video conferencing cameras, compatible with the Kindermann DisplayLifts (4013000100/-101/-200/-201/-300/-301).
| Features | |
|---|---|
| Product type | Shelf |
| Mounting type | Chassis |
| Minimum screen size | 165.1 cm (65") |
| Maximum screen size | 2.16 m (85") |
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Height adjustment | Yes |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 800 mm |
| Weight | 1.7 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Screws included | Yes |