We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann CableCaddy Desk Cable box Silver 1 pc(s)
SKU
4005000000
- Powder-coated, silver, RAL 9006
- Dimensions without mounting bracket LxBxH: 525 x 41 x 115 mm
- Dimensions with mounting bracket LxBxH: 575 x 47 x 126 mm
Category: Cable Organizers
| SKU | 4005000000 |
|---|---|
| EAN | 4021565053344 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
CableCaddy
Universal manual cable control by spring mechanism, for av and data cables up to a diameter of 6-8 mm, universal magazine without cable, incl. mounting bracket for horizontal mounting, cables can be extended up to 70 cm, three stop positions
Universal manual cable control by spring mechanism, for av and data cables up to a diameter of 6-8 mm, universal magazine without cable, incl. mounting bracket for horizontal mounting, cables can be extended up to 70 cm, three stop positions
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable box |
| Product colour | Silver |
| Purpose | Desk |
| Cable diameter (max) | 8 mm |
| Lockable | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 575 mm |
| Depth | 47 mm |
| Height | 126 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Mounting kit | Yes |