We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann 8705000033 speaker mount Ceiling White
SKU
8705000033
Category: Speaker Mounts
| SKU | 8705000033 |
|---|---|
| EAN | 4021565042270 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Ceiling mount for
activebox Dome 20
- Length 30 cm,
- Colour RAL 9003 white
activebox Dome 20
- Length 30 cm,
- Colour RAL 9003 white
| Features | |
|---|---|
| Mounting type | Ceiling |
| Rotating | Yes |
| Placement | Ceiling |
| Product colour | White |
| Angle of rotation | 360° |
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Compatibility | Dome 20 |
| Technical details | |
| Mounting type | Ceiling |
| Rotating | Yes |
| Placement | Ceiling |
| Product colour | White |
| Angle of rotation | 360° |
| Compatibility | Dome 20 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 20 kg |
| Height | 300 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |