We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann 7488000090 video signal converter 3840 x 2160, -
SKU
7488000090
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Kindermann 7488000090, Black, 3840 x 2160, -, 18 Gbit/s, HDMI, HDMI + RCA, 129 mm
Category: Video Signal Converters
| SKU | 7488000090 |
|---|---|
| EAN | 4021565066030 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Kindermann 7488000090. Product colour: Black. Maximum video resolution: 3840 x 2160, -, Bandwidth: 18 Gbit/s. Host interface: HDMI, Output interface: HDMI + RCA. Width: 129 mm, Depth: 77 mm, Height: 21.5 mm
| Technical details | |
|---|---|
| HDCP | Yes |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160, - |
| Output interface | HDMI + RCA |
| Host interface | HDMI |
| Bandwidth | 18 Gbit/s |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Video | |
| HDCP | Yes |
| Maximum video resolution | 3840 x 2160, - |
| Bandwidth | 18 Gbit/s |
| Ports & interfaces | |
| Output interface | HDMI + RCA |
| Host interface | HDMI |
| Weight & dimensions | |
| Width | 129 mm |
| Depth | 77 mm |
| Height | 21.5 mm |
| Weight | 244 g |