We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann 7484000015 coaxial cable 15 m 13-pin Black
SKU
7484000015
Category: Coaxial Cables
| SKU | 7484000015 |
|---|---|
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
13-Pin (f/f) 15m.
- Colour black.
- Coating PVC.
- Outer diameter: cable 12mm / socket 18mm.
- Multi-core cable (6x coaax AWG26 + 1 x audio pair, protected AWG22, fully protected).
- Gilded contacts.
- Colour black.
- Coating PVC.
- Outer diameter: cable 12mm / socket 18mm.
- Multi-core cable (6x coaax AWG26 + 1 x audio pair, protected AWG22, fully protected).
- Gilded contacts.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | 13-pin |
| Connector 1 | 13-pin |
| Features | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Jacket outer diameter | 1.2 cm |
| AWG wire size | 22/26 |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Connector 2 | 13-pin |
| Connector 1 | 13-pin |
| Cable length | 15 m |
| Connector 1 gender | Female |
| Connector 2 gender | Female |
| Technical details | |
|---|---|
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Product colour | Black |
| Cable length | 15 m |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |