We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann 7443000306 cable accessory
SKU
7443000306
Category: Cable Accessories
| SKU | 7443000306 |
|---|---|
| EAN | 4021565037986 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Cable Snake 1 m, Classic black
Colour: RAL 9005 black, length: 72-100 cm
- Three separate channels
- Installation without tools (zip fastener principle)
- Tread protection up to 75 kg extended, up to 90 kg compressed
- Dim.: 53 x 23 mm (WxH)
Colour: RAL 9005 black, length: 72-100 cm
- Three separate channels
- Installation without tools (zip fastener principle)
- Tread protection up to 75 kg extended, up to 90 kg compressed
- Dim.: 53 x 23 mm (WxH)
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Material | Plastic |
| Number of cable ducts | 3 |
| Maximum load weight | 90 kg |
| Weight & dimensions | |
| Width | 53 mm |
| Thickness | 2.3 cm |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |