We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann 5310MWE302 multimedia cart/stand Anthracite Universal Multimedia trolley
SKU
5310MWE302
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Kindermann 5310MWE302, Anthracite, Universal, Multimedia trolley, Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal, 4 wheel(s), 600 mm
Category: Multimedia Carts & Stands
| SKU | 5310MWE302 |
|---|---|
| EAN | 4021565056833 |
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Kindermann 5310MWE302. Product colour: Anthracite, Recommended usage: Universal, Type: Multimedia trolley. Height: 600 mm, Width: 1100 mm, Depth: 650 mm
| Features | |
|---|---|
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| PC holder | Yes |
| Locking | Yes |
| Type | Multimedia trolley |
| Recommended usage | Universal |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal |
| Product colour | Anthracite |
| Technical details | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| PC holder | Yes |
| Locking | Yes |
| Type | Multimedia trolley |
| Recommended usage | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| PC width (max) | 41 cm |
| PC depth (max) | 38 cm |
| PC height (max) | 5.5 cm |
| Height | 600 mm |
| Width | 1100 mm |
| Depth | 650 mm |
| Weight | 68 kg |
| Material | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal |
| Colour | |
| Product colour | Anthracite |