We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kindermann 5310MWE201 multimedia cart/stand Maple colour Universal Multimedia trolley
SKU
5310MWE201
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Kindermann 5310MWE201, Multimedia trolley, Maple colour, Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal, Universal, 4 wheel(s), 1100 mm
Category: Multimedia Carts & Stands
| SKU | 5310MWE201 |
|---|---|
| Manufacturer | Kindermann |
| Availability | Out of Stock |
Kindermann 5310MWE201. Type: Multimedia trolley, Product colour: Maple colour, Material: Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal. Height: 1100 mm, Width: 650 mm, Depth: 600 mm
| Features | |
|---|---|
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| PC holder | Yes |
| Type | Multimedia trolley |
| Recommended usage | Universal |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal |
| Product colour | Maple colour |
| Technical details | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| PC holder | Yes |
| Type | Multimedia trolley |
| Recommended usage | Universal |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| PC width (max) | 41 cm |
| PC depth (max) | 38 cm |
| PC height (max) | 5.5 cm |
| Height | 1100 mm |
| Width | 650 mm |
| Depth | 600 mm |
| Weight | 66 kg |
| Material | |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Melamine, Metal |
| Colour | |
| Product colour | Maple colour |