We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Intermec TMX 2010 / HP06 thermal ribbon 420 m Silver
SKU
I90639-0
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
90mm x 420m Premium Wax/Resin Ribbon (10 Rolls Per Box)
Category: Thermal Ribbon
| SKU | I90639-0 |
|---|---|
| EAN | 5704174370420 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
When paired with compatible labels and tags, Intermec's thermal transfer ribbons produce sharp text and bar codes on a broad range of materials, both papers and films, with excellent durability.
Intermec media products – including labels, tags and ribbons – are engineered to provide optimum performance when used together. Refer to the ThermaMAX product profiles for recommended combinations.
Intermec media products – including labels, tags and ribbons – are engineered to provide optimum performance when used together. Refer to the ThermaMAX product profiles for recommended combinations.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 420 m |
| Ribbon width | 9 cm |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Silver |
| Quantity | 10 |
| Ribbon length | 420 m |
| Ribbon width | 9 cm |