We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Intermec I90487-0 printer ribbon
SKU
I90487-0
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
I90487-0 - Wax/Resin Thermal Ribbon, Premium HP05/91 range, 55mm x 100m, 25-pack
Category: Printer Ribbons
| SKU | I90487-0 |
|---|---|
| EAN | 4054318779253 |
| Manufacturer | Honeywell |
| Availability | Out of Stock |
- Min Quantity = 25 rolls, 1 Box.
| Performance | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Type | Premium HP05/91 |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Type | Premium HP05/91 |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Ribbon size | 55mm x 100m |
| Ribbon length | 100 m |
| Other features | |
| Ribbon size | 55mm x 100m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |