We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Incase INOM100631-BLP laptop case 33 cm (13") Sleeve case Pink
SKU
INOM100631-BLP
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Carry Zip Brief for 13" Laptop, Blush Pink
- Long Lasting Construction – Constructed of durable 300-denier dual-weave polyester fabrication
- Max Protection with Easy Access – Zippered main compartment keeps your device well-protected and easily accessible
- Easy Handling – Webbing Carry Handles
- Bonus Accessory Storage – Zippered front accessory pocket
Category: Laptop Cases
| SKU | INOM100631-BLP |
|---|---|
| EAN | 0650450263991 |
| Manufacturer | Incase |
| Availability | Out of Stock |
The Carry™ Zip Brief is a sleek, light-weight protective solution designed from a dual-weave polyester fabrication and includes webbing carry handles. Utilizing intentional design specifics, the Carry™ collection products are designed for universal laptop devices to keep your ideas protected.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Features | |
| Product main colour | Pink |
| Case type | Sleeve case |
| Tablet compartment | Yes |
| Quantity | 1 |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Exterior pockets | Front pocket |
| Gender | Female |
| Consumer life stage | All |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Tablet compartment | Yes |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 33 cm (13") |
| Front pocket | Yes |
| Brand compatibility | Universal |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Material | Polyester |
| Case type | Sleeve case |
| Front pocket | Yes |
| Season | All seasons |
| Gender | Female |
| Consumer life stage | All |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |