We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan MA211-R camera mounting accessory Mounting arm
SKU
MA211-R
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
11″ Articulating Arm with Single Rod Mount, 1/4″-20, Removable Shoe Mount
- Mount Monitor or Camera Accessories
- 1/4′′-20 Threaded ends
- Ball Joints at each end
- Center Wing Nut Lock
- Removable Shoe Mount
- Removable 15mm Rod Adapter
Category: Camera Mounting Accessories
| SKU | MA211-R |
|---|---|
| EAN | 0847983012060 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
11 Articulating Arm with Single Rod Mount
Features:
• Mount Monitor or Camera Accessories
• 1/4″-20 Threaded ends
• Ball Joints at each end
• Center Wing Nut Lock
• Removable Shoe Mount
• Removable 15mm Rod Adapter
• In stock
| Features | |
|---|---|
| Product type | Mounting arm |
| Connecting thread | 1/4-20" |
| Product colour | Black, Silver |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connecting thread | 1/4-20" |
| Product colour | Black, Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 57.1 mm |
| Depth | 317.5 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |