We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan HB10 digital camera grip Digital camera hand grip Black
SKU
HB10
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Horizon One/Pro Sling Grip Handle (E-Image)
- Easy attachment
- Multiple 1/4′′-20 and 3/8′′ threaded holes
- Cold shoe mount
Category: Digital Camera Grips
| SKU | HB10 |
|---|---|
| EAN | 0847983031221 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
E-Image’s HB10 Sling Grip Handle is designed for the Horizon One and the Horizon Pro to achieve low angle shots. The HB10 has multiple 1/4″-20 and 3/8″ threaded holes to mount extra accessories to the gimbal. The HB10 also has a cold shoe mount for attaching a monitor for viewing those low angle shots.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Digital camera hand grip |
| Brand compatibility | Ikan |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Ikan |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 317.5 g |
| Package width | 203.2 mm |
| Package depth | 203.2 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package weight | 453.59 g |