We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan ELE-15SA camera mounting accessory
SKU
ELE-15SA
- Universal fit for any 15mm rods
- Anodized black, machined aluminum
- Completely modular
Category: Camera Mounting Accessories
| SKU | ELE-15SA |
|---|---|
| EAN | 0847983003730 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
The ELE-15SA is a short 15mm stud compatible with 15mm rod systems.
Simply thread a 1/4 socket head screw though the stud adapter and it can be attached to almost any component that receives a 1/4 screw.
Pair this component with our rod adapters, cheese sticks or plates and you can make a variety of quick release configurations or adjustable assemblies.
Simply thread a 1/4 socket head screw though the stud adapter and it can be attached to almost any component that receives a 1/4 screw.
Pair this component with our rod adapters, cheese sticks or plates and you can make a variety of quick release configurations or adjustable assemblies.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 18 mm |
| Depth | 18 mm |
| Height | 25 mm |