We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan BP2-SU camera mounting accessory Battery plate
SKU
BP2-SU
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Sony BP-U Series Battery Plate for VX Monitors
- Compatible with Sony BP-U Series Batteries
- Compatible with Ikan VX7, VX7e,VX7i, VX9, VX9e, VX9w, VX9i, V8000HDMI Version 2, iLED155 and QwikSwitch
Category: Camera Mounting Accessories
| SKU | BP2-SU |
|---|---|
| EAN | 0847983001743 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
Sony BP-U Series Battery Plate for VX Monitors
• Compatible with Sony BP-U Series Batteries
• Compatible with Ikan VX7 VX7eVX7i VX9 VX9e VX9w VX9i V8000HDMI Version 2 iLED155 and QwikSwitch
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery plate |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Ikan VX7, VX7e,VX7i, VX9, VX9e, VX9w, VX9i, V8000HDMI Version 2, iLED155 & QwikSwitch |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Ikan VX7, VX7e,VX7i, VX9, VX9e, VX9w, VX9i, V8000HDMI Version 2, iLED155 & QwikSwitch |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 44.5 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |