We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan BP2-E6 camera mounting accessory Battery plate
SKU
BP2-E6
- BP2-E6 is compatible with Canon LP-E6 Style Batteries
- Compatible with Ikan VX7, VX7e,VX7i, VX9, VX9e, VX9w, VX9i, V8000HDMI Version 2, iLED155 and QwikSwitch
Category: Camera Mounting Accessories
| SKU | BP2-E6 |
|---|---|
| EAN | 0847983001750 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
Canon LP-E6+ Battery Plate
• BP2-E6 is compatible with Canon LP-E6 Style Batteries
• Compatible with Ikan VX7 VX7eVX7i VX9 VX9e VX9w VX9i V8000HDMI Version 2 iLED155 and QwikSwitch
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery plate |
| Product colour | Black |
| Compatibility | VX7, VX7e,VX7i, VX9, VX9e, VX9w, VX9i, V8000HDMI Version 2, iLED155 & QwikSwitch |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Compatibility | VX7, VX7e,VX7i, VX9, VX9e, VX9w, VX9i, V8000HDMI Version 2, iLED155 & QwikSwitch |
| Weight & dimensions | |
| Width | 44.5 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 25.4 mm |