We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ikan AC107-C camera mounting accessory Battery plate
SKU
AC107-C
- 12V power
- Compatible with multiple products
- Accepts popular Canon “900” series batteries
Category: Camera Mounting Accessories
| SKU | AC107-C |
|---|---|
| EAN | 0847983001132 |
| Manufacturer | IKAN |
| Availability | Out of Stock |
Battery Adapter For Canon 900 Series Batteries
Features:
• 12V power
• Compatible with multiple products
• Accepts popular Canon “900” series batteries
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery plate |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 44.5 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |