We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
iiyama RC TOUCHV01 remote control Wired Monitor Press buttons
SKU
RC TOUCHV01
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
This external control pad is specially developed for the T(F)xx34 touch monitor series
Category: Remote Controls
| SKU | RC TOUCHV01 |
|---|---|
| EAN | 4948570031689 |
| Manufacturer | iiyama |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
This external control pad is specially developed for the T(F)xx34 touch monitor series. It makes it possible to operate the touch screen after installation.
| Design | |
|---|---|
| Interface | Wired |
| Remote control proper use | Monitor |
| Product colour | Black |
| Input type | Press buttons |
| Display | |
| Built-in display | No |
| Performance | |
| Number of devices supported | 1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 32 mm |
| Depth | 6 mm |
| Height | 132 mm |
| Technical details | |
| Interface | Wired |
| Remote control proper use | Monitor |
| Product colour | Black |
| Number of devices supported | 1 |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Buttons | |
| Input type | Press buttons |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |