We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
iiyama MD-WM15060 monitor mount / stand 2.67 m (105") Wall Black
SKU
MD-WM15060
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
VESA 100 x 100/1500 x 600 mm, 125 kg, 1813 x 640 x 37.5 mm, black
Category: Monitor Mounts & Stands
| Maximum screen size | 105 " |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 125 kg |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| SKU | MD-WM15060 |
| EAN | 5902841101234 |
| Manufacturer | iiyama |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
With the easy and quick fixation system, this wall mount guarantees safe usage in environments like schools and other public utility buildings for 105" displays in landscape orientation.
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity (per display) | 125 kg |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Maximum VESA mount | 1500 x 600 mm |
| Maximum weight capacity | 125 kg |
| Maximum screen size | 2.67 m (105") |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Orientation | Landscape |
| Technical details | |
| Mounting type | Wall |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 1813 mm |
| Depth | 37.5 mm |
| Height | 640 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |