We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
iiyama MD 062B7295K signage display mount 2.18 m (86") Aluminium, Black
SKU
MD 062B7295K
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
iiyama MD 062B7295K, 120 kg, 2.18 m (86"), 165.1 cm (65"), 800 x 600 mm, 1290 - 1890 mm
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 86 " |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 120 kg |
| SKU | MD 062B7295K |
| EAN | 4948570032181 |
| Manufacturer | iiyama |
| Availability | Out of Stock |
iiyama MD 062B7295K. Maximum weight capacity: 120 kg, Minimum screen size: 165.1 cm (65"), Maximum screen size: 2.18 m (86"), Maximum VESA mount: 800 x 600 mm. Height adjustment range: 1290 - 1890 mm. Product colour: Aluminium, Black
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 165.1 cm (65") |
| Maximum weight capacity | 120 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Maximum VESA mount | 800 x 600 mm |
| Maximum screen size | 2.18 m (86") |
| Ergonomics | |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 1290 - 1890 mm |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels | Yes |
| Lifting speed | 20 mm/sec |
| Height adjustment type | Electric |
| Design | |
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Aluminium, Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 52 kg |
| Technical details | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Wheels | Yes |
| Other features | |
| Wheels | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |