We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
iiyama MD 062B3800 signage display mount 2.49 m (98") Silver
SKU
MD 062B3800
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
iiyama MD 062B3800, 160 kg, 2.18 m (86"), 2.49 m (98")
Category: Signage Display Mounts
| Maximum screen size | 98 " |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 160 kg |
| SKU | MD 062B3800 |
| EAN | 8592978164713 |
| Manufacturer | iiyama |
| Availability | Out of Stock |
iiyama MD 062B3800. Maximum weight capacity: 160 kg, Minimum screen size: 2.18 m (86"), Maximum screen size: 2.49 m (98"). Product colour: Silver
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 2.18 m (86") |
| Maximum weight capacity | 160 kg |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Maximum screen size | 2.49 m (98") |
| Ergonomics | |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Wheels | Yes |
| Design | |
| Type | Portable floor stand |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1400 mm |
| Depth | 801 mm |
| Height | 2009 mm |
| Weight | 68 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quantity | 1 |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Floor |
| Wheels | Yes |
| Other features | |
| Wheels | Yes |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |