We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE P9M80A 800 GB 3.5" SAS
SKU
P9M80AR
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
MSA 800GB 12G SAS Mixed Use LFF (3.5in) Converter Carrier Solid State Drive
Category: Internal Solid State Drives
| SSD form factor | 3.5" |
|---|---|
| Hardware encryption | No |
| SSD capacity | 800 GB |
| NVMe | No |
| SKU | P9M80AR |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 800 GB |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Features | |
| Interface | SAS |
| Component for | Disk array |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 800 GB |
| Hardware encryption | No |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| SSD form factor | 3.5" |
| Performance | |
|---|---|
| Interface | SAS |
| Component for | Disk array |
| NVMe | No |
| SSD capacity | 800 GB |
| Hardware encryption | No |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Design | |
| Component for | Disk array |
| SSD form factor | 3.5" |
| Technical details | |
| Interface | SAS |
| Hardware encryption | No |
| SSD form factor | 3.5" |