We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking X2A0 100G QSFP28 to QSFP28 7m Active Optical Cable
SKU
JL276A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Networking X2A0 100G QSFP28 to QSFP28 7m Active Optical Cable
Category: InfiniBand & Fibre Optic Cables
| Cable length | 7 m |
|---|---|
| SKU | JL276A |
| EAN | 0190017030142 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| InfiniBand protocol | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 140 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight (imperial) | 0.141 kg (0.31 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.141 kg (0.31 lbs) |