We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Picture Stickers 10 x 15 cm (101 x 152 mm) 25 sheets
SKU
AM6D9A
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Picture Stickers 10 x 15 cm (101 x 152 mm) 25 sheets
- Stay connected with family and friends with bold, fun stickers. A matte fabric finish makes your photos feel elegant. From favourite memories to cute kid moments, you can cover all kinds of things.
- When it's as easy as peel and stick, you can quickly decorate—and redecorate. You can easily reposition, again and again, to cover everything from laptops to the fridge—give all kinds of things personality.
- These stickers keep up when you are constantly on the go. Quick-dry, smear-resistant prints[1] can handle small hands. And these tear-resistant[2] fabric stickers can be used over and over again.
Category: Photo Paper
| SKU | AM6D9A |
|---|---|
| EAN | 0198701340669 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Ideal for young creatives—moms, dads—and grandparents who love to create, connect, and share photo memories and moments by printing inkjet stickers.
Print your favourite photos on stickers and share with friends and family. Your photos look elegant with the matte fabric finish. You can reposition again and again with these quick-dry, smear-[1], and tear-resistant[2] stickers.
Print your favourite photos on stickers and share with friends and family. Your photos look elegant with the matte fabric finish. You can reposition again and again with these quick-dry, smear-[1], and tear-resistant[2] stickers.
| Features | |
|---|---|
| Width | 152.4 mm |
| Height | 5.8 mm |
| Compatible products | Works with inkjet printers, optimised for Original HP Ink |
| Weight & dimensions | |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 1207 mm |
| Width | 152.4 mm |
| Depth | 101.6 mm |
| Height | 5.8 mm |
| Weight | 99 g |
| Packaging data | |
| Package width | 181 mm |
| Package depth | 123.8 mm |
| Package height | 14.3 mm |
| Package weight | 129 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3200 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatible products | Works with inkjet printers, optimised for Original HP Ink |
| UNSPSC-code | 14121812 |
| Pallet weight (imperial) | 459.9 kg (1014 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 1207 mm (48 x 40 x 47.5") |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 40 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 10.7 kg |
| Products per master (outer) case | 80 pc(s) |
| Box contents | 25 sheets of 10 x 15-cm (101 x 152-mm) picture stickers |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 10.7 kg (23.6 lbs) |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701340669 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701340669 |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 460.1 kg |
| Products per pallet | 3200 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 459.9 kg (1014 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 1207 mm (48 x 40 x 47.5") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 1207 mm |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 40 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 10.7 kg |
| Products per master (outer) case | 80 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 460.1 kg |
| Depth | 101.6 mm |
| Weight | 99 g |
| Country of origin | China |
| Compatible products | Works with inkjet printers, optimised for Original HP Ink |
| UNSPSC-code | 14121812 |
| Products per pallet | 3200 pc(s) |
| Pallet weight (imperial) | 459.9 kg (1014 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 1207 mm (48 x 40 x 47.5") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219.2 x 1016 x 1207 mm |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 40 pc(s) |