We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 220V Enhanced Fuser Kit
SKU
527G3A
- (~200,000) pages
- HP Fuser Kits use pressure and heat to bond the toner onto a page during printing. Enhanced fuser kits enable printing narrow media sizes without slowing print speed. Print paper sizes such as A5, JIS B5, and Executive papers efficiently.
Category: Printer Kits
| SKU | 527G3A |
|---|---|
| EAN | 0196188797327 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| Brand compatibility | HP |
| Page yield | 200000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| Colour ink page yield | 200000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 60% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2 kg |
| Package width | 498 mm |
| Package height | 284 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 498 mm |
| Package height | 284 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 198 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | Japan |
| Page yield | 200000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Package depth | 198 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797327 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797327 |
| Other features | |
| Colour ink page yield | 200000 pages |
| UNSPSC-code | 44103004 |