We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP LaserJet 110V Fuser Kit
SKU
527G0A
- (~225,000) pages
- HP fuser kits use pressure and heat to bond the toner onto a page during printing.
Category: Printer Kits
| SKU | 527G0A |
|---|---|
| EAN | 8592978472900 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| Brand compatibility | HP |
| Product colour | Black |
| Page yield | 225000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| Product type | Printer fuser kit |
| Colour ink page yield | 225000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 60% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2 kg |
| Package width | 498 mm |
| Package height | 284 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 498 mm |
| Package height | 284 mm |
| Package weight | 3 kg |
| Package depth | 198 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | Japan |
| Page yield | 225000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103004 |
| Package depth | 198 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797297 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797297 |
| Other features | |
| Colour ink page yield | 225000 pages |
| UNSPSC-code | 44103004 |