We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Internal USB Ports
SKU
F2A87A
| SKU | F2A87A |
|---|---|
| EAN | 0889894338884 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M506n F2A68A; HP LaserJet Enterprise M506dn F2A69A; HP LaserJet Enterprise M506x F2A70A; HP LaserJet Enterprise M506dh F2A71A; HP LaserJet Managed M506dnm F2A66A; HP LaserJet Managed M506xm F2A67A; HP LaserJet Enterprise MFP M527dn F2A76A; HP LaserJet Enterprise MFP M527f F2A77A; HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527c F2A81A; HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527z F2A78A; HP LaserJet Managed MFP M527dnm F2A79A; HP LaserJet Managed Flow MFP M527cm F2A80A |
| Certification | CISPR 22: 2008 EN 55022: 2010 Class A, EN 55024: 2010, FCC Title 47 CFR, Part 15 Class A (USA), ICES-003, Issue 5, (Canada), EMC Directive 2004/108/EC with CE Marking (Europe), other EMC approvals as required by individual countries |
| HP segment | Enterprise, Business |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.4 mm |
| Depth | 65.9 mm |
| Height | 46.2 mm |
| Weight | 20.8 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 221 mm |
| Package depth | 152 mm |
| Package height | 57 mm |
| Package weight | 246 g |
| Technical details | |
| Compatibility | HP LaserJet Enterprise M506n F2A68A; HP LaserJet Enterprise M506dn F2A69A; HP LaserJet Enterprise M506x F2A70A; HP LaserJet Enterprise M506dh F2A71A; HP LaserJet Managed M506dnm F2A66A; HP LaserJet Managed M506xm F2A67A; HP LaserJet Enterprise MFP M527dn F2A76A; HP LaserJet Enterprise MFP M527f F2A77A; HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527c F2A81A; HP LaserJet Enterprise Flow MFP M527z F2A78A; HP LaserJet Managed MFP M527dnm F2A79A; HP LaserJet Managed Flow MFP M527cm F2A80A |
| Certification | CISPR 22: 2008 EN 55022: 2010 Class A, EN 55024: 2010, FCC Title 47 CFR, Part 15 Class A (USA), ICES-003, Issue 5, (Canada), EMC Directive 2004/108/EC with CE Marking (Europe), other EMC approvals as required by individual countries |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 71 kg |
| Master (outer) case gross weight | 3 kg |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8471801000 |
| Pallet weight (imperial) | 70.8 kg (156 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1201.4 x 1000.8 x 1270 mm (47.3 x 39.4 x 50") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 1238 mm |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 2.95 kg (6.5 lbs) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 71 kg |
| Master (outer) case gross weight | 3 kg |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| UNSPSC-code | 43211609 |
| Harmonized System (HS) code | 8471801000 |