We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 5PN80A Transfer roller, 600K pages for HP LaserJet E 800
SKU
5PN80A
- HP LaserJet image transfer kits transfer the toner from the cartridges onto the paper. An image is positioned on the kit and then permanently transferred to the page for professional quality printing.
Category: Printer Kits
| Capacity | 600000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 5PN80A |
| EAN | 0193905293315 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video View Video |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Managed MFP E 877 z, HP Color LaserJet Managed MFP E 87750 dn, HP Color LaserJet Managed MFP E 87740 dn, HP Color LaserJet Managed MFP E 87760 dn, HP Color LaserJet Managed Flow E 87740 z, HP Color LaserJet Managed MFP E 800 Series, HP Color LaserJet Managed MFP E 877 dn, HP Color LaserJet Managed MFP E 87700 Series, HP Color LaserJet Managed MFP E 877 Core Printer, HP Color LaserJet Managed Flow E 87750 z, HP Color LaserJet Managed Flow E 87700 Series, HP Color LaserJet Managed Flow E 87760 z, HP Color LaserJet Managed MFP E 870 Series
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 600000 pages |
| Print technology | Laser |
| Product type | Roller kit |
| Packaging data | |
| Package width | 428 mm |
| Package height | 129 mm |
| Package weight | 1.35 kg |
| Package depth | 215 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 600000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 44103116 |
| Package depth | 215 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 428 mm |
| Package height | 129 mm |
| Package weight | 1.35 kg |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103116 |