We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 527G8A Transfer Belt, 220K pages for HP CLJ 5800
SKU
527G8A
- (~225,000) pages
- HP transfer belt kits transfer the image permanently to the page for professional quality printing.
- Image Transfer Belt unit
Category: Printer Kits
| Capacity | 220000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 527G8A |
| EAN | 0196188797396 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise 5700 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP 5800, HP Color LaserJet Enterprise 5700, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 5800 zf, HP Color LaserJet Enterprise MFP 5800 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP 5800 Series, HP Color LaserJet Enterprise 5700 Series
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Japan |
| Page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| Product type | Transfer kit |
| Colour ink page yield | 225000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 35 - 85% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.79 kg |
| Package width | 598 mm |
| Package height | 219 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 598 mm |
| Package height | 219 mm |
| Package weight | 3.5 kg |
| Package depth | 487 mm |
| Technical details | |
| Country of origin | Japan |
| Page yield | 225000 pages |
| Print technology | Laser |
| UNSPSC-code | 26111504 |
| Package depth | 487 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797396 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797396 |
| Other features | |
| Colour ink page yield | 225000 pages |
| UNSPSC-code | 26111504 |